„ენერგო-პრო ჯგუფში“ შემავალი კომპანიები „LITOSTROJ POWER“ და „ČKD Blansko Engineering“, საქართველოში კომპანიებს საკუთარ პროდუქტებს და მომსახურებას სთავაზობენ | energo-pro.ge
„ენერგო-პრო ჯგუფში“ შემავალი კომპანიები „LITOSTROJ POWER“ და „ČKD Blansko Engineering“, საქართველოში კომპანიებს საკუთარ პროდუქტებს და მომსახურებას სთავაზობენ
17 მაისი, 2016
სასტუმრო „Courtyard Marriott“-ში გაიმართა „LITOSTROJ POWER“-ის ჯგუფის წევრი „ČKD Blansko Engineering“-ის და ქართულ ენერგოსექტორში მომუშავე კომპანიების წარმომადგენლების შეხვედრა, სადაც „ČKD Blansko Engineering“-მა თავისი პროდუქცია წარმოადგინა. 2006 წლიდან ČKD Blansko Engineering წარმოადგენს „LITOSTROJ POWER“ ჯგუფის წევრს, რომლის 100% წილის მფლობელი არის „ენერგო-პრო ჯგუფი“.
„LITOSTROJ POWER“-ის ჯგუფის წევრი „ČKD Blansko Engineering“ წარმოადგენს საინჟინრო საწარმოს, რომელიც ახორციელებს ჰიდროელექტროსადგურებისთვის ჰიდროტექნიკური მოწყობილობების და მანქანა-დანადგარების, სატუმბი სადგურებისა და ყველა ტიპის და ზომის სტანდარტული ჰიდროტურბინების, ტუმბოებისა და ტუმბო-ტურბინების წარმოებასა და მიწოდებას; აგრეთვე, ჰიდროტურბინების დამზადებისთვის საჭირო სპეციალიზირებული და თანამედროვე დაზგების წარმოებას, დაპროექტებას და განვითარებას. ახალი მოწყობილობებისა და მანქანა-დანადგარების გარდა, კომპანია, აგრეთვე, ეწევა არსებული დანადგარების რეკონსტრუქციას, მოდერნიზაციასა და კაპიტალურ შეკეთებას.
წარმოების 100 წლიანი გამოცდილების მქონე „ČKD Blansko Engineering“ პროექტებს ახორციელებს 60-ზე მეტ ქვეყანაში; გამოშვებული აქვს 800-ზე მეტი ჰიდროტურბინა და მსხვილი სატუმბი დანადგარი, 1200-ზე მეტი მსხვილი ამწე. კომპანიას ფილიალები აქვს კანადაში, სლოვენიაში და ჩეხეთში. ამჟამად მიმდინარეობს მუშაობა თურქეთში ახალი საწარმოს მშენებლობასთან დაკავშირებით.
„LITOSTROJ POWER“-ის ჯგუფის წევრი „ČKD Blansko Engineering“ არის სერტიფიცირებული კომპანია, რომელიც ფლობს საერთაშორისო სერტიფიკატებს ISO 9001 (ხარისხი), ISO 14001 (გარემოსდაცვა), OHSAS 18001 (უსაფრთხოება), ISO 3834 (შედუღების ხარისხი).
„ČKD Blansko Engineering“-მა წარმოადგინა ინფორმაცია არა მხოლოდ განხორციელებული პროექტების შესახებ, არამედ გააცნო საზოგადოებას კომპანის ტექნიკური შესაძლებლობები. კონფენრენციაზე წარმოებული პროდუქციის შესახებ დასმულ შეკითხვებს გაეცა პასუხები. „LITOSTROJ POWER“-ის ჯგუფის წევრ „ČKD Blansko Engineering“ საქართველოში უკვე აქვს განხორციელებული რამდენიმე პროექტი. პრეზენტაციის შემდეგ, საქართველოში მოღვაწე კომპანიების მხრიდან გამოითქვა მომავალი თანამშრომლობის სურვილი და დაიგეგმა შეხვედრები.

„ČKD Blansko Engineering“ and “LITOSTROJ POWER”, the companies entering into ENERGO-PRO Group Offer Georgian companies their products and services | energo-pro.ge
„ČKD Blansko Engineering“ and “LITOSTROJ POWER”, the companies entering into ENERGO-PRO Group Offer Georgian companies their products and services
17 May, 2016
A meeting between the member of “LITOSTROJ POWER” group „ČKD Blansko Engineering“ and companies operating at Georgian energy market was held at Courtyard Marriott Hotel, where „ČKD Blansko Engineering“ made the presentation of its products and services. Since year 2006 “ČKD Blansko Engineering“ is a member of „LITOSTROJ POWER“ group, which 100% share owner is „ENERGO-PRO Group“.
The member of “LITOSTROJ POWER” group „ČKD Blansko Engineering“ is an engineering enterprise, which carries out production and delivery of hydro technical equipment and machinery, pumping stations and all types and sizes of standard hydro turbines, pumps and pump-turbines for hydro power plants; also, production, drafting and development of the specialized and contemporary machine-tools required for the production of hydro turbines. Apart from new equipment and machinery, the company also carries out reconstruction, modernization and capital repair of existing machinery.
Having 100 years of the production experience, „ČKD Blansko Engineering“ carries out projects in over 60 Countries; has produced over 800 hydro turbines and large pumping equipment, over 1200 large cranes. The company has its branches in Canada, Slovenia and Czech Republic. At present the enterprise is also being constructed in Turkey.
The member of “LITOSTROJ POWER” group „ČKD Blansko Engineering“ is a certified company, which possesses international certificates ISO 9001 (quality), ISO 14001 (environment), OHSAS 18001 (safety), ISO 3834 (welding quality).
Since year 2006 “ČKD Blansko Engineering“ is a member of „LITOSTROJ POWER“ group, which 100% share owner is „ENERGO-PRO Group“.
„ČKD Blansko Engineering“ presented information regarding already fulfilled projects and also company technical capacity. The questions concerning the produced products were answered at the conference in full. Member of “LITOSTROJ POWER“ Group „ČKD Blansko Engineering“ has already carried out several projects in Georgia. After the presentation, the companies operating in Georgia expressed their interest in future cooperation and planned appointments.