სს ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“ კვლავ TOP ინვესტორთა ათეულშია | energo-pro.ge
კომპნიათა ათეულის ჩამონათვალი, რომლებმაც მესამე კვარტალში ყველაზე მეტი უცხური ინვესტიცია განახორციელეს საქართველოში, ეკონომიკურმა საინფორმაციო სააგენტო bm.ge - მ გამოითხოვა საქსტატიდან. ინფორმაციის მიხედვით, ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“ კვლავ აღნიშნულ კომპანიათა ათეულშია.
2018 წლის 9 თვის განმავლობაში,  სს ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“-მ ქსელის განვითარების მიზნით, განახორცელა 34, 4 მილიონი ლარის ინვესტიცია. გარდა ამისა, მე-3 კვარტლის ბოლოსთვის კომპანიას ინვესტორებული აქვს 20.7 მილიონი ლარი, რომლის შესაბამისი პროექტების დასრულება იგეგმება უახლოეს პერიოდში.
,,ენერგო-პრო ჯორჯია საქართველოში 2007 წლიდან მუშაობს და ამ დროიდან თითქმის ყოველ წელს ქვეყნის ყველაზე მსხვილ ინვესტორთა ათეულშია. ეს იმის დასტურია, რომ კომპანია წარმატებით და ღირსეულად მოღვაწეობს ქვეყანაში.  მაღალი, დაბალი და საშუალო ძაბვის ქსელის განვითარების მიზნით, სახელმწიფოსთან შეთანხმებით, წლების მიხედვით გაწერილი გეგმის მიხედვით მიმდინარეობს ინვესტიციების განხორციელება“- განაცხადა ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“-ს გენერალურმა დირექტორმა მიხეილ ბოცვაძემ.
საქართველოში შემოსვლის დროიდან, კომპანია ასევე თითქმის ყოველ წელს ხვდება ყველაზე მსხვილ დამსაქმებელთა ათეულში. ამჟამად ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“-ში 6 ათასამდე ადამიანი მუშაობს.

JSC "ENERGO-PRO Georgia" is still in the top ten investors | energo-pro.ge
Economic News Agency bm.ge requested from Geostatthe list of top ten companies that made the largest amount of investments in Georgia in the third quarter. According to the information, "Energo-Pro Georgia" is still in the top ten companies.
During the 9 months of 2018 JSC "ENERGO-PRO Georgia" has invested GEL 34, 4 million for the development of the network. In addition, by the end of the 3rd quarter the company has invested GEL 20.7 million, which projects are planned to be completed in the nearest future.
"ENERGO-PRO Georgia has been working in Georgia since 2007 and since then almost every year is among the country's top ten investors. This is a proof that the company is successful and efficiently operates in the country. In order to develop a high, low and medium voltage network, in accordance with the agenda, the implementation of the investment projects is underway, "- saidDirector General of “Energo-Pro Georgia"Mikheil Botsvadze.
From the time of its entrance to Georgian energy market, the company is also almost every year in the list top ten employers. Currently, up to 6 thousand employees wwork at  "Energo-Pro Georgia".