სტაჟიორებმა ,,ენერგო-პრო ჯორჯიასგან“ დასაქმების შეთავაზება მიიღეს
სს ,,ენერგო-პრო ჯორჯიაში“ წარმატებით დასრულდა საზაფხულო, ანაზღაურებადი სტაჟირების პროგრამა, რომელიც 17 ივლისიდან 17 სექტემბრამდე მიმდინარებდა.
13 სტაჟიორიდან უმეტესობამ უკვე მიიღო კომპანიაში დასაქმების შეთავაზება.
უმაღლესი სასწავლებლების და პროფესიული კოლეჯების სტუდენტები, ასევე ახლად კურსდამთავრებული ახალგაზრდები, სტაჟირებას გადიოდნენ კომპანიის შესაბამის დეპარტამენტებში და ჰესებზე. მათ პროფესიულ, პრაქტიკულ უნარჩვევების გამომუშავებაში უშალოდ პროფესინალი ენერგეტიკოსები თუ სხვა სპეციალისტები იყვნენ ჩართულები.
,,ჩვენ ძალიან ბევრს ვაკეთებთ იმისთვის, რომ ახალგაზრდები დაინტერესდნენ ენერგეტიკის დარგით, რათა კიდევ უფრო არ გაღრმავდეს დარგში კადრების კრიზისი. წლის ყველა სეზონში გვაქვს სხვადასხვა შეთავაზება ენერგეტიკის მიმართულების სტუდენტებისთვის, ასევე ვცდილობთ მომავალ სტუდენტებს გავაცნოთ და დავაინტერესოთ ენერგეტიკის დარგი“ - განაცხადა სს ,,ენერგო-პრო ჯორჯია ჰოდინგის“ ადამიანური რესურსების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა გიორგი ტრაპაიძემ. მისი თქმით, კომპანია სთავაზობს ახალგაზრდებს აირჩიონ სინათლე.
უკვე ყოფილი სტაჟიორებისთვის შემეცნებითი ექსკურსია მოეწყო გარდაბნის აირტურბუნულ ელექტროსადგურში ,,ჯი-ფაუერი“. მათ გადაეცათ სერტიფიკატებიც.

Summer, paid internship program, which ran from July 17 to September 17, was successfully completed at "Energo-Pro Georgia" JSC.
Most of the 13 interns have already received job offers from the company.
Students of higher educational institutions and professional colleges, as well as newly graduated young people, undertook internships at the relevant departments of the company and at power stations. Undoubtedly, professional energy engineers and other specialists were engaged in developing their professional, practical skills.
"We are doing a lot to get young people interested in the field of energy, so that the crisis of personnel in the field does not deepen. In all seasons of the year, we have various offers for energy students, and we also try to introduce future students to the field of energy" - said Giorgi Trapaidze, Head of the Human Resources Department of JSC "ENERGO-PRO Georgia Holding". According to him, the company offers young people to Choose the Light.
An educational sightseeing tour was organized for the former interns at the Gardabani air turbine power plant "gPower". They were also given certificates.