თიანეთში ქვესადგურის რეკონსტრუქციის მიზნით, სს ,,ენერგო-პრო ჯორჯია“ 3 მლნ ლარამდე ინვესტიციას ახორციელებს
20 მარტი, 2023
თიანეთის ენერგომომარაგების გაუმჯობესების მიზნით სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“ მასშტაბურ სარეაბილიტაციო პროექტს ახორციელებს, რომლის საერთო ღირებულება დაახლოებთ 3 მილიონი ლარია. რეაბილტაცია უტარდება მაღალი ძაბვის ქვესადგურს „თიანეთი-110“ და 2 მაღალი ძაბვის გადამცემ ხაზს, რითაც გაიზრდება მცხეთა-მთანეთისა და კახეთის რეგიონებს შორის ენერგომომარაგების საიმედოობა.
მთლიანად იცვლება და რეკონსტრუქცია უტარდება ქვესადგურში არსებულ გამანაწილებელ მოწყობილობებს, მონტაჟდება მეორე ძალოვანი ტრანსფორმატორი, რის შედეგადაც მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდება თიანეთის ენერგომომარაგება. პროექტის ფარგლებში, ასევე, რეაბილიტაცია ჩაუტარდება მაღალი ძაბვის გადამცემ ხაზს „მაღაროსკარი“, რომელიც დუშეთის მუნიციპალიტეტს თიანეთთან აკავშირებს და მ/ძ გადამცემ ხაზს „კვეტერა“, რომლითაც თიანეთის რაიონიდან ელექტროენერგია ახმეტის მუნიციპალიტეტს მიეწოდება.
სამუშაოების მასშტაბურობიდან გამომდინარე, პროეტის განხორციელებაში ჩართული არიან, როგორც „ენერგო-პრო ჯორჯიას“ ტექნიკური პერსონალი, ისე კონტრაქტორები. პროექტის დასრულება მიმდინარე წლის აგვისტოში იგეგმება.

With the purpose to carry out reconstruction of Substation in Tianeti, JSC “Energo-Pro Georgia” is investing up to 3 mln Gel | energo-pro.ge
With the purpose to carry out reconstruction of Substation in Tianeti, JSC “Energo-Pro Georgia” is investing up to 3 mln Gel
20 March, 2023
With the purpose to improve the energy supply in Tianeti, JSC “Energo-Pro Georgia”  carries out large scale rehabilitation project cost of what is about 3 million Gel. Rehabilitaton is carried out for High Voltage Substation “Tianeti 110” and 2 high voltage transmission lines by what  reliability of energy supply between Mtskheta Mtianeti and Kakheti Regions.
Distribution devices and facilities existed in substation is entirely replaced and reconstructed, second power transformer  will be installed, as a result of what, energy supply of Tianeti will be significantly improved. Within the scope of the project, rehabilitation will be carried out for the high voltage transmission line “Magharoskari”  which connects Dusheti Municipality to the high voltage transmission line “Kvetera” by what electricity is supplied to Akhmeta Municipality  from Tianeti region.
Deriving from the large scale of the works, technical personnel of JSC “Energo-Pro Georgia”  as well as contractors will be involved into the  project implementation. Completion of the project is planned to be done in August of the current year.