,,ჩემთვის, როგორც პედაგოგისთვის, განსაკუთრებით საინეტერესო იყო ენერგეტიკის დარგში არსებული უსაფრთხოების ნორმების გაცნობა. განსაკუთრებით მომეწონა ის, რომ ეს ყველაფერი წარმოდგენილი იყო მოზარდებისთვის გასაგებ ენაზე და მათთვის მისაღები ვიზუალით“ - განაცხადა 31-ე საჯარო სკოლის სამოქალაქო განათლების პედაგოგმა თეა ბზიშვილმა. მისი თქმით, რამდენიმე მოსწავლე უკვე დაინტერესდა კიდეც ამ დარგით და არ არის გამორიცხული, მომავალში ამ სფეროს დაუკავშირონ პროფესია.
ენერგეტიკის დარგის პოპულარიზაციის პროექტს სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“ რამდენიმე წელია ახორციელებს. ამ ხნის განმავლობაში შეხვედრები საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის 150-ზე მეტ სკოლაში გაიმართა. სურვილის შემთხვევაში, მოსწავლეებს საშუალება აქვთ კომპანიის საკუთრებაში არსებულ ობიექტებსაც ეწვიონ და ადგილზე გაეცნონ ელექტროენერგიის წარმოების პროცესს.
სკოლას უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული საგანმანათლებლო მასალებიც გადაეცა. არასრულწლოვანებს შორის ცნობიერების ასამაღლებლად, მსგავსი პლაკატები საქართველოს ყველა საჯარო თუ კერძო სკოლაში გაიკვრება.

“For me, as for the teacher, introduction  of the safety norms  in energy sector was  especially interesting. Especially, I liked  that, all was presented  for the young ones  in  an understandable manner and visual acceptable for them” – Tea Bzishvili, teacher of the public School N 31 of Tbilisi stated.  Based on her words, some pupils already got interested in this field  and it is not excluded that they connect  their profession  to this  one in future.
JSC “Energo-Pro Georgia” carries out  popularization project  of the energy field for few years. During this period meeting with more than 150 schools of different region of Georgia have been held. In case of  the wish, pupils have opportunity  to visit the sites under company ownership and get introduce with the electricity production  process at place.
Educational materials  related to the safety issues were haned to the school.  With the purpose to increase the   consciousness among the  under age ones, similar posters  will be posted in all public and private schools of Georgia.