Fitch Ratings-მა სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“-ს ,,BB“ რეიტინგი მიანიჭა
საერთშორისო საკრედიტო სარეიტინგო სააგენტომ Fitch Ratings სს „ენერგო-პრო ჯორჯიას“ გრძელვადიანი რეიტინგი ,,BB’’ რეიტინგი მიანიჭა სტაბილური პროგნოზით. ავტორიტეტული სარეიტინგო სააგენტოს მიერ, ასეთი მაღალი შეფასება, რათქმაუნდა დიდი წარმატება და იშვიათი გამონაკლისია, რადგან რეიტინგი აღემატება ქვეყნის გრძელვადიან სუვერენულ რეიტინგს- აცხადებენ ენერგო-პრო ჯორჯიაში.
,,BB“ რეიტინგის მიღება ერთის მხრივ ხაზს უსვავს კომპანიის ფინანსურ სტაბილურობას და წარმატებულ ოპერირებას ქვეყნის ენერგეტიკის სექტორში, რაც ყოველი ჩვენი თანამშრომლის ეფექტური საქმინაობის შედეგია, ხოლო მეორეს მხრივ, სრულიად ახალ პერსპექტივებს გვიხსნის დამატებიტი ინვესტიციების მიზოდვის და მომსახურეობის ხარსხის კიდევ უფრო გაუმჯობესების კუთხით“- აღნიშნა ენერგო-პრო ჯორჯიას გენერალურმა დირექტორმა მიხეილ ბოცვაძემ.
Fitch Ratings საკრედიტო რეიტინგების და კვლევის მიმართულებით, ფინანსურ-საინფორმაციო მომსახურების სფეროში ერთერთი წამყვანი საერთაშორისო სააგენტოა. სამომავლოდ ინვესტიციების მოზიდვის მიზნით, Fitch Ratings-ის რეიტინგებს დიდ ყურადღებას აქცევენ საერთაშორისო ფინანსური ორგანიზაციები და ინვესტორები.

International Credit Rating Agency Fitch Ratings assigned JSC ENERGO-PRO Georgia long term “BB” rating with stable outlook. Such a high evaluation from a respected rating agency is of course a success and rare exception, as the rating exceeds Country’s long term sovereign rating – reports EPG.
“On the one hand assignment of “BB” rating underlines Company’s financial stability and successful operation in the Country’s energy sector, which is the result of the work of every single employee if our company; on the other hand it opens completely new prospects for us in view of attraction of additional investments and improvement of service quality” – noted Director General of EPG Mikheil Botsvadze.
Fitch Ratings in view of credit ratings and research is one of the leading international agencies focusing on financial-information service spheres. International financial organizations and Investors pay great attention on Fitch Ratings for the future investments.