სს ენერგო–პრო ჯორჯიამ სემეკის თავმჯდომარეს და ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილეს უკვე მიაწოდა სრული ინფორმაცია საინვესტიციო პროექტების შესახებ
ენერგეტიკის სამინისტროში დღეს გაიმართა შეხვედრა სემეკის, ენერგეტიკის სამინისტროს წარმომადგენლებსა და ენერგო-პრო ჯორჯიას ხელმძღვანელობას შორის, სადაც კომპანიამ სემეკის თავმჯდომარე ირინა მილორავას და ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილე ილია ელოშვილს წარუდგინა სრული ინფორმაცია და ხარჯთარიცხვა აუცილებელი საინვესტიციო პროექტების შესახებ. საინვესტიციო პროექტების ჯამური ღირებულება 950 მილიონ ლარამდეა.
მიუხედავად იმისა, რომ წლების მანძილზე მიმდინარეობდა ქსელის რეაბილიტაცია და ამ მხრივ კომპანია ინვესტიციებს ახორციელებდა, წლების წინ გაძარცვული ქსელის გამართვა მოითხოვს კიდევ უფრო მეტ ინვესტიციას და მუშაობას.
„კომპანია მუდმივად ფლობს, აკონტროლებს და ანახლებს განსახორციელებელი პროექტების შესახებ დეტალურ ინფორმაციას. ჩვენ ზუსტად ვიცით ჩვენი ქსელის სუსტი წერტილები და მონაცემების წარსადგენადაც ყოველთვის მზად ვიყავით. ჩვენს მიერ წარმოდგენილი ყველა პროექტი მოიცავს დეტალურ ანალიზს. ანალიზი გამყარებულია კონკრეტული არგუმენტებით“ – განაცხადა კომპანიის ტექნიკურმა მენეჯერმა ალეკო ნემსაძემ.
ენერგო-პრო ჯორჯია მიესალმება სახელმწიფოს მცდელობას, რომ გამოიძებნოს ამ პროექტების დაფინანსების წყაროები. თავის მხრივ კომპანია ისეთივე წარმატებით მოახდენს ყველა პროექტის განხორციელებას, როგორც უზრუნველყო ინდივიდუალური გამრიცხველიანების პროექტების განხორციელება, რისთვისაც კომპანიამ არაერთი მადლობა დაიმსახურა.
ენერგო–პრო ჯორჯია ეხლაც განაგრძობს საქართველოს რეგიონების ინდივიდუალურ გამრიცხველიანებას. კომპანია ემსახურება 980 000 აბონენტს. ამ დროისთვის უკვე გამრიცხველიანებულია 750 000 აბონენტი და ინვესტიცია მხოლოდ ამ კუთით შეადგენს დაახლოებით 200 000 000 ლარს.
შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ დაახლოებით 2 კვირის შემდეგ კვლავ მოხდება შეხვედრა სადაც კონკრეტული პრიორიტეტები დაისახება.

JSC ENERGO-PRO Georgia has already submitted information regarding its investment projects to GNEWRC and Deputy Minister of Energy
Today a meeting between the management of EPG, Deputy Minister of Energy and GNEWRC has been held at the ministry of energy, where company provided complete information and calculation of necessary investment projects to Irina Milorava chairman of GNEWRC and Deputy Minister Ilia Eloshvili. Total amount of the investment projects approximately amounts GEL 950 mln.
Despite the fact that throughout the years grid rehabilitation activities were held and investments were made, network which was robbed in the past requires more investments and work.
„Company constantly possesses, controls and updates detailed information about our investment projects. We precisely know weaknesses of our grid and were always ready to provide required data. All the projects which we have submitted contain detailed analyses which are supported by specific arguments.“ – said technical manager of EPG Aleko Nemsadze.
EPG welcomes State endeavor to find financing sources of the mentioned projects. On its hand EPG will implement all the projects with the same success as it did the individual re-metering project, for which company deserved numerous gratitude.
EPG continues re-metering of regions. Company serves 980 000 customers. Up to now it has re-metered 750 000 customers and investment only in this regard amounts GEL 200 000 000.
It was decided at the meeting that the other meeting will be scheduled in 2 weeks’ time and concrete priorities will be established there.