არჩევნების დღეს, ენერგო-პრო ჯორჯია საგანგებო რეჟიმში იმუშავებს
შაბათს, 4 ოქტომბერს, თვითმმართველობის არჩევნების დღეს, სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“ საგანგებო რეჟიმში იმუშავებს. ყველა მუნიციპალიტეტში, 24 საათის განმავლობაში იმუშავებენ საგანგებოდ დანიშნული მორიგე ჯგუფები. ასევე, მობილიზებული იქნება ტექნიკა
მორიგე ჯგუფებს პირდაპირი კავშირი ექნებათ საარჩევნო უბნებთან. იმ შემთხვევაში, თუ უამნიდობის ან სხვა გაუთვალისწინებელი შემთხვევის გამო, მოხდება ელექტროენერგიის ავარიული შეზღუდვა, კომპანიის ტექნიკური სამსახური მოახდენს სწრაფ და ოპერატიულ რეაგირებას.
კომპანიის მორიგე, პასუხისმგებელი პირების სია და საკონტაქტო ნომრები უკვე გადაეგზავნა ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას. ცეესკოს წარმომადგენელს პირდაპირი კონტაქტი ექნება, ასევე, კომპანიის მთავარ დისპეტჩერთან. გარდა ამისა, მზადყოფნაში იქნება გენერატორების გარკვეული რაოდენობაც, რათა ელექტროენერგიის გაუთვალისწინებელი შეზღუდვის შემთხვევაში, არ შეფერხდეს საარჩევნო პროცესი.

JSC ENERGO-PRO Georgia will operate in an emergency regime on the election day
On Saturday, October 4, the day of the local government elections, JSC “ENERGO-PRO Georgia” will operate in an emergency regime. Specially appointed duty groups will work in all municipalities 24 hours a day. Also, special equipment will be mobilized.
The duty groups will have direct contact with the polling stations. In the event that an emergency electricity suspension occurs due to a power outage or other unforeseen event, the company’s technical service will respond quickly and promptly.
The list of the company’s on-duty and responsible persons and contact numbers have already been sent to the Central Election Commission. The CEC representative will also have direct contact with the company’s main dispatcher. In addition, a certain number of generators will be on standby so that in the event of an unforeseen power outage, the election process is not disrupted.